Yılbaşı Çiçeği

Yeni bir yıl yeni bir başlangıç demektir. Yılbaşı, doğanın yeniden doğumunu ve kış tatilinin başlangıcını simgelemektedir. Eski yıla elveda dediğimiz, yeni umutlar ve beklentiler ile hayatımızda yeni bir sayfa açtığımız ve yenilendiğimiz yılbaşı her zaman heyecanlı olmuştur. Yeni yılda insanlar sevdikleri ile bir araya gelir. Yeni yıl konsepti bizi sevgiye, neşeye, pozitif düşüncelere odaklar. Gelenekselleşmiş çam ağacı süslemeleri, ışıklar, kırmızı rengin içimizi ısıtan tanları etrafa neşe ve mutluluk saçar. Şans getirdiğine inanılan kırmızı ve yeşil pek çok süs görselliği ile yeni bir yıla girerken herkesi cezbetmektedir.

Çam Ağacı

Yıl başını daha da anlamlı, güzel ve eğlenceli hale getiren ise hiç şüphesiz çiçeklerdir. Yılbaşı denilince ilk akla gelen çam ağacı en çok aranan saksı bitkilerinin başında gelmektedir. Farklı boy ebatlarda dekoratif çam ağaçları yılbaşından önce sipariş verilerek yeni yıl için süslenir. Kırmızı renkli çam ağacı süslerinin şans getirdiğine inanılır. Tüm bunların yanı sıra yaprak dökmeyen çam ağaçları ölümsüzlüğü, sonsuzluğu temsil eder. Yeni bir yıla enerjik ve capcanlı başlamanın yolu yeni yıla girerken çam ağacı süslemekten geçer. Salon, koridor ve evin pek çok yerine yılbaşı dekoru olarak eklenebilecek çam ağacı siparişlerinizi İzmir Çiçekçilik aracılığı ile verebilir, dilediğiniz saat aralığında adresinize teslim alabilirsiniz. Çok ilgi çeken çam ağaçlarını online çiçekçilik mağazamızda yılbaşı çiçekleri kataloğumuz içerisinde bulabilirsiniz.

Kokina Çiçeği

Parlak kırmızı çiçeklerinin yeşil yaprakları ile uyumu, kokina çiçeğinin en dikkat çeken özelliğidir. Kokina çiçeği, yılbaşını simgelemektedir ve yeni yılda şans getirdiğine dair tüm dünyada yaygın bir inanış hakimdir. Kokina’nın çiçekleri 1 yıl boyunca çürümez veya bozulmazsa, sahibinin mal ve mülk sahibi olacağına inanılmaktadır. Kokina’nın ana vatanı güney Avrupa’dır. Türkiye’de de Akdeniz ikliminin görüldüğü bazı bölgelerde yetişmektedir. Üzerinde silcan adı verilen kırmızı çiçekleri mutluluk ve iyi şansı temsil eder. Yılbaşı çiçeği kokina, yeni yıl gelirken en çok talep edilen ve en çok sipariş verilen çiçektir. Yalnızca evimizi süslemek için değil, aile fertlerimize dostlarımıza, iş arkadaşlarımıza ve sevilen tüm yakınlarımıza yeni yıl dileklerimizi iletmek ve yılbaşını kutlamak amacı ile göndeririz. Hiç kimse yeni bir yıla yalnız girmek istemez. Yeni bir yıla girerken en çok ihtiyaç duyduğumuz şey sevdiklerimizin yanımızda olmasıdır. Sevdiğimiz kişiler ile aramızda uzun mesafeler girmiş olsa da onlara güzel hediyeler göndererek yanlarında olduğumuzu hissettirmek isteriz. Yılbaşı çiçeği kokina, halk dilinde kırmızı yılbaşı çiçeği olarak anılmaktadır.

Yılbaşında hangi çiçekler alınır?

Ailenizle ve dostlarınızla birlikte yeni bir yıla girerken yılbaşı coşkusunu ve neşesini yayan çiçekler gününüzü aydınlatacak. Yılbaşı ruhunu yayan göz alıcı çiçeklerden en popüler onları:

Kokina Çiçeği

Kırmızı Güller

Kırmızı Karanfiller

Çam Ağacı

Poinsettia (Atatürk Çiçeği)

Yılbaşı Kapı Çelengi

Uygun Fiyatlı Yılbaşı Çiçekleri

Kokinalar, Ponsetya Atatürk Çiçeği, saksıda yılbaşı çiçeği uygun fiyatlı yılbaşı çiçeklerindendir. Kokinalar ile hazırlanan sade buketler oldukça ekonomiktir. İzmir Çiçekçilik her bütçeye uygun yılbaşı çiçek aranjmanlarını ürün kataloğu altında mutluluk ile sunmaktadır. Uygun fiyatlı yılbaşı çiçeklerinden, lüks yılbaşı çiçek buketlerine, aranjmanlarına kadar pek çok farklı ve şık sunumu sayfamızda bir arada bulunmaktadır.

Yeni Yıla Özel Çiçek Aranjmanları

Yeni yıla özel çiçek aranjmanları hazırlanırken popüler yılbaşı çiçeklerinin en kaliteli ve taze onları seçilmektedir. Yılbaşı çiçek aranjmanları içerisinde ayrıca yılbaşı ruhunu yayan beyaz pamuklar, renkli toplar, yıldızlar, noel baba figürleri, renkli kurdeleler gibi dekoratif süsler kullanılmaktadır.

Aynı Gün Yılbaşı Çiçeği Teslimatı

İzmir Çiçekçilik, sevdiklerinize göndereceğiniz eşsiz yılbaşı çiçek siparişlerinizi aynı gün içerisinde teslimat garantisi vererek, adrese teslim etmektedir. Yılın son gününde yoğunluktan veya telaştan sevdiklerinize çiçek göndermeyi unutmuş olsanız dahi son anda aynı gün gönderilmek üzere yılbaşı çiçek siparişi verebilirsiniz.


Whatsapp ile Sipariş